loading

شرکت خدمات دریایی و بندری «آریا بنادر ایرانیان» در سال ۱۳۸۴ با تکیه بر توان بالقوه  نیروهای بازنشسته و متخصصِ سازمان بنادر و دریانوردی و بهره  گیری از دانش و توان فارغ التحصیلان و متخصصین حوزه های مختلف بندری و دریائی تأسیس شد .
توسعه فعالیت های بندری و دریاییِ کشور، ایجاد اشتغال برای جوانان، از مهم ترین اهداف شکل گیری شرکت آریا بنادر ایرانیان بوده است .
سرمایه  اولیه  این شرکت در سال ۱۳۸۴ حدود ۲ میلیارد ریال بوده است، پس از یک دهه فعالیت و کار مداوم، هم اکنون سرمایه شرکت به ۵۱۲ میلیارد ریال افزایش یافته است و طی برنامه  ریزی  های انجام شده قرار است سرمایه  شرکت به ۳۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد .
فعالیت های اجرایی شرکت آریا بنادر ایرانیان در سال ۱۳۸۴ با ارایه  خدمات تخلیه، بارگیری و انبارداری در ترمینال شماره سه بندر انزلی آغاز شد و هم اکنون طی عقد قرارداد ۱۰ ساله این شرکت اپراتور کل بندرانزلی می باشد.

در ادامه، این شرکت با توجه به تجارب ارزنده  نیروهای پرتوان خود در زمینه ی فعالیت های دریایی و بندری ، اقدام به گسترش دامنه  عملکرد خود نمود، بر همین اساس در سال ۱۳۹۴ کار تخلیه، بارگیری و انبارداری را در ترمینال شماره  ۳ (سه) کالای عمومی بندر شهید رجایی آغاز کرد.
هم اکنون علاوه بر فعالیت مستمر در ترمینال مذکور، فعالیت در ترمینال ۵ (پنج) و ترمینال اختصاصی ۵ هکتاری در اراضی پشتیبانی این بندر نیز به این شرکت محول گردیده است.

پس از اهتمام جدی دولت به فعال سازی بندر شهید بهشتی چابهار و تلاش برای گسترش امکانات بندری در این شهر، توسعه و تجهیز فاز یک بندر شهید بهشتی به ارزش ۴۰۳ میلیون دلار به شرکت آریا بنادر ایرانیان واگذار شد. این پروژه ی عظیم نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

طبق قرارداد تأمین بخشی از تجهیزات بندری توسط شرکت IPGL کشور هندوستان انجام می پذیرد. در این بخش، شرکت هندی با سرمایه گذاری مبلغ ۸۵ میلیون دلار، اقدام به خرید تجهیزات و بهره برداری از اسکله ها در بندر شهید بهشتی چابهار خواهد نمود.

همچنین ارایه  مشاوره به شرکت ها و مجموعه  های بزرگ خصوصی و دولتی در حوزه  های مطالعات و خرید ماشین آلات مورد نیاز بمنظور ارائه ی خدمات دریایی و بندری و همچنین مشارکت و سرمایه گذاری در ساخت سیلو و تجهیزات حرکتی در بنادر، از دیگر فعالیت های در حال انجام در شرکت آریا بنادر ایرانیان هستند.