loading

خدمات شرکت آریا بنادر ایرانیان

_

پروژه های شرکت آریا بنادر ایرانیان

_

بندر انزلی

بندر انزلی اولین و بزرگ­ترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر (کاسپین) است. شهر انزلی پس از مرکز استان (رشت)، دومین شهر پر جمعیت استان گیلان و از نظر جمعیت یکی از متراکم­ ترین شهرهای کشور محسوب می ­شود . انزلی از شهرهای باستانی ایران است و خلیج انزلی از دیر باز محلی امن برای پهلو گرفتن کشتی‌ های بزرگ تجاری و ماهی­گیری بوده است . بندر انزلی در حال حاضر یکی از مهمترین مراکز اقتصادی کشور و از جمله بنادر پراهمیت ایران به شمار می­ رود .

فعالیت­ های شرکت آریا بنادر ایرانیان در بندر انزلی از سال ۱۳۸۴ با انجام کلیه­ امور مربوط به تخلیه و بارگیری آغاز شد . هم­ اکنون این شرکت در بندر انزلی در حوزه ­های تخلیه و بارگیریِ کشتی­های تجاری ، انبارداری ، باربری ، بارشماری ، خنکاری و صفافی فعالیت می­ کند . انواع جرثقیل­ های استراتژیک و کارگاهی ، انواع لیفتراک­ های سنگین و سبک و انواع کشنده از جمله تجهیزات و ماشی­ن آلات آریا بنادر در بندر انزلی هستند . با ظرفیت نهایی تخلیه و بارگیری و انبارداری این شرکت در بندر انزلی ۲ میلیون تن در سال است .

بندر انزلی- آریا بنادر ایرانیان

بندر امام خمینی

بندر امام خمینی با دارا بودن ۳۶ اسکله­ فعال، در حال حاضر بزرگ­ترین بندر تجاری ایران به شمار می­ آید. این بندر در فاصله­ ۱۸ کیلومتری شهرستان ماهشهر، در انتهای شمال غربی خلیج فارس و در ۹۰ کیلومتری شرق آبادان قرار دارد. بندر امام خمینی به وسیله آبراه خورموسی به خلیج فارس متصل می ­شود. این آبراه، یکی از مهم ­ترین آبراه ­های طبیعی کشور است و کشتی­ های تا ۱۰۰ هزار تن برای ورود به بندر امام خمینی و ماهشهر باید از این آبراه بگذرند. به طور کلی، در حال حاضر بزرگ­ترین کشتی­ هایی که می ­توانند به ایران کالا حمل کنند، در بندر امام خمینی پهلو می­ گیرند. ظرفیت این بندر برای تخلیه و بارگیری کالا، بیش از ۴ میلیون تن در سال و گنجایش محوطه آن حدود یک میلیون تن است .

فعالیت­ های شرکت آریا بنادر ایرانیان در بندر امام خمینی از آذر ماه سال ۱۳۹۵ با انبارداریِ انواع کالاها آغاز شد. این شرکت در بندر امام خمینی ۱۴ باب انبار هر یک به ابعاد ۹۰۰۰ متر مربع و ۳۵ هکتار محوطه­ آسفالت گراوری را در اختیار دارد. در حال حاضر انواع مختلف کالا از جمله مواد شیمیایی ، کود ، سویا ، مواد اولیه­ سیمان ، ذغال سنگ ، سنگ آهن ، آهن­ آلات ، و …. در این انبار ها نگهداری می­ شوند .

بندر شهید رجایی

بندر شهید رجائی با مساحتی بیش از ۳۲.۵ کیلومتر مربع در بیست کیلومتری غرب شهرستان بندرعباس قرار دارد . این بندر با موقعیت ممتاز جغرافیایی و بهره­ مندی از تجهیزات و امکانات پیشرفته ، از جایگاه ویژه­ای در عرصه­ تجارت جهانی برخوردار است و به عنوان یکی از مهم­ترین و پیشرفته­ترین بنادر جمهوری اسلامی ایران و یکی از دروازه ­های مهم اقتصادی منطقه­ خاورمیانه شناخته می­ شود . بندر شهید رجائی با ۸۰ بندر معروف دنیا مبادله­ کالا و ارتباط مستقیم دریایی دارد . اتصال به شبکه بین­ المللی راه­ آهن و برخورداری از تجهیزات و امکانات جدید و به روز و ده­ ها امتیاز دیگر، سبب شده است تا منطقه­ ویژه اقتصادی بندر شهید رجائی با موقعیتی منحصر به فرد ، به یکی از معروف­ترین بنادر خاورمیانه تبدیل شود. فعالیت­های شرکت آریا بنادر ایرانیان در بندر شهید رجایی از سال ۱۳۹۴ با انجام کلیه­ امور مربوط به تخلیه و بارگیری آغاز شد . هم ­اکنون این شرکت در بندر شهید رجایی در حوزه­ های تخلیه و بارگیریِ کشتی­های تجاری ، انبارداری ، باربری ، بارشماری ، خنکاری ، و صفافی فعالیت می­ کند. انواع جرثقیل­ های استراتژیک و کارگاهی ، انواع لیفتراک­ های سنگین و سبک و انواع کشنده از جمله تجهیزات و ماشی­ن آلات آریا بنادر در بندر شهید رجایی هستند .

بندر چابهار

چابهار از مناطق آزاد بازرگانی کشور و تنها بندر اقیانوسی ایران است که در کرانه­ دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه این بندر قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌ پیما را دارد. بندر چابهار (که به دلیل آب و هوای همیشه بهاری و معتدل، در طول تاریخ، چهاربهار نامیده می­شده است) به دلیل موقعیت راهبردی ویژه­ ی خود ، از اهمیت فراوانی در ایران و منطقه برخوردار است. چابهار به عنوان نزدیک‌ ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه شامل : افغانستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، قزاقستان به آبهای آزاد همواره مورد توجه ویژه قرار داشته است . موقعیت ارزشمند استراتژیک این بندر به عنوان یکی از مهم­ترین چهارراه‌ های کریدور شمال – جنوبِ بازرگانی جهان، موجب شده است که در سال­ های گذشته سرمایه‌گذاری­ های فراوانی در آن انجام شود؛ ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌ های اقیانوس‌پیما در خلیج چابهار ، ساخت راه‌آهن به سوی آسیای میانه و احداث فرودگاه بین‌المللی در این شهر از جمله فعالیت­های انجام شده و یا در حال انجام در این بندر در سال­های اخیر بوده و هستند. و در حال انجام در منطقه­ی آزاد چابهار هستند.